Tekstil Dijital Baskı

Dijital baskı her imalat sektörü için birçok imkan ve olanak sunmaktadır. Farklı imalat sektörlerinde sağlamış olduğu kar marjı, dijital baskı teknolojisinin tercih edilebilirliğini arttırmıştır. 2000’li yıllardan itibaren dijital baskı teknolojisi, tekstil sektöründe de giderek yaygınlaşma eğilimi içerisine girmiştir. Bunun sebepleri arasında kuşkusuz dijital baskının yüksek verimlilik ve düşük maliyet avantajı sunması yatmaktadır.

Daha canlı ve estetik tasarımlar

Birbirinden farklı renklerin elektronik sinyallerle kumaşa aktarılması ve sınırsız bir renk zenginliğinin söz konusu olması, tekstil ürünlerinin daha canlı ve estetik bir görünümün kazanmasını sağlamaktadır. Klasik baskı tekniğinden farklı olarak dijital baskı teknolojisi, yüksek çözünürlük, zengin renk ailesi ve organik baskı imkanlarını tekstil sektörüne sunmuştur. Emprime baskıya rakip olarak daha ekonomik ve daha uzun bir kullanım imkanına sahiptir.

Farklılık dijital baskıda saklı

Klasik baskı yöntemlerinin imaj ve prestijin giderek önemli olduğu giyim tarzlarında değer üretemiyor olması, dijital baskı karşısındaki pozisyonunun giderek zayıflamasına neden olmuştur. Klasik baskılar, sürekli kendilerini tekrarlayan bir çıkmaza girmiş ve tekstil sektörünün yeniliklere karşı yeteneğini
azaltmıştır.

Dijital baskı teknolojisi, moda ışığında her türlü baskının yüksek çözünürlükte yapılabilmesini sağlayarak, yeniliklere cevap verebilen bir tekstil sektörünün oluşmasını sağlamaktadır. Bunun tamamen organik ve ekolojik dengeye zarar vermeden en az maliyetle yerine getiriliyor olması, tekstil sektöründe rakiplerinden önde olmak isteyen firmaları, dijital baskı teknolojisine adapte etmiştir.

Dijital Baskı Hizmetleri